V první dílu tipů pro hledání nemovitostí jsme se soustředili na to kde a jak hledat. Nyní se podíváme na další věci, které je třeba provést jakmile již máte vše správně nastaveno a nabídky vám chodí přímo do mailu.
Zkontrolujte občas složky hromadné a nevyžádané pošty
Je velice nemilé když vám důležitý email, kterým výhodná nabídka nemovitosti bezesporu je, spadne do hromadné pošty a vy si jej přečtete s velkým zpožděním, nebo dokonce spadne do spamu a vy si jej nepřečtete vůbec. První možnost vás nejspíš vytočí, o druhé se možná ani nedozvíte. Může se ovšem stát, že vám takto unikne nabídka, na kterou dlouho čekáte a která se objeví jednou za několik měsíců. Doporučujeme proto občas tyto složky ve své schránce zkontrolovat. A pokud by se vám to stalo, budeme rádi, když nám o tom dáte vědět. Můžeme pak udělat vše pro to, aby se tato situace neopakovala.
Zavolejte prodávajícímu ihned
Zavolejte. Nepište email. Emailů chodí makléřům desítky, některým i stovky denně. Nechtějte být ztraceni v této mase. Telefonátem ukážete opravdový zájem a můžete si domluvit výhodný termín prohlídky. Snažte se, abyste šli na prohlídku první. Pokud je již první místo obsazené, zkuste najít trik, jak prodávajícího přesvědčit k ještě dřívější návštěvě, nejlépe tentýž den. Vzpomeňte si na náš předchozí předchozí příspěvek o Ivaně Britové, která právě díky takovémuto jednání koupila byt za velice výhodnou cenu.
Jednejte rychle
Tohle je již čistě na vás. Jak jsme psali již v úvodu, při koupi nemovitosti je dobré si vše pečlivě rozmyslet. Pokud je však nabídka výhodná, určitě tu bude někdo, kdo bude schopen a ochoten jednat rychle, ať už proto, že již prohlídek absolvoval tolik a zjistil, že nic výhodnějšího nekoupí, nebo proto, že v bytě sám bydlet neplánuje a tak ho lokalita tolik netrápí. Přípravu pro rozhodnutí tedy udělejte dopředu a buďte nachytáni jednat rychle.
Věříme, že vám tento návod společně s naší službou pomůže k získání bydlení vašich snů. Pokud ano, rádi se o vašem příběhu dozvíme.
Hodně štěstí!